Filmy jako sposób promocji

Promocja przedsiębiorstwa to jedna z podstaw jego odpowiednio dobrze prosperującego funkcjonowania. Jak to się zwykło mówić, bez dobrej reklamy, nie mamy możliwości, aby dotrzeć na wystarczająco szeroki rynek zbytu, a co za tym idzie pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż naszych usług lub towarów. W przypadku dużych firm, takie działania organizowane są na szeroką skalę, jak choćby nagrywane są filmy reklamowe, których celem jest dotarcie do jak największego grona odbiorców.

Oczywiście, jak wiadomo koszty jakie generują takie filmy reklamowe są niebotyczne, w związku z czym w ten sposób promują się głównie duże przedsiębiorstwa, które obracają naprawdę sporą kwotą pieniędzy. Samo zatrudnienie ekipy, która tworzy filmy promocyjne to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ten kosz może i byłby do zniesienia, ale niestety trzeba przecież dodatkowo doliczyć koszt transmitowania filmu reklamowego w telewizji i to niejednej, tylko przynajmniej kilku i najlepiej w tych, które cieszą się największą oglądalnością.

filmy reklamowe marki skittles

Nie jest jednak tak, że filmy promocyjne zarezerwowane są tylko dla najbogatszych firm. Absolutnie nie. Przecież spoty reklamowe można nakręcić za kwotę kilku tysięcy złotych i umieszczać je w mniej popularnych stacjach telewizyjnych lub o gorszej porze oglądalności. Będzie to wtedy znacznie mniej kosztowało reklamodawcę. Inna sprawa, to filmy reklamowe możemy też zamieszczać w sieci, co także będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Są również firmy, które działają tylko w danym regionie, w związku z czym ich filmy promocyjne czy filmy korporacyjne odtwarzane są właśnie w telewizji regionalnej, gdyż to do jej widzów kierowane są właśnie ich usługi. Oczywiście, kiedy mówimy o restauracjach sieciowych, które działają na terenie całego kraju, to w ich przypadku reklama powinna być nadawana na każdym kanale, a dodatkowo jeszcze w radiu, internecie, a promocje winny widnieć na billboardach w całej Polsce.

Bezsprzecznie filmy reklamowe są świetną formą promocji. Im więcej w nie inwestujemy tym większy zapewniają odzew. Jednak już nawet krótkie spoty reklamowe emitowane w mniej popularnych stacjach telewizyjnych czy w internecie potrafią przynosić profity. Ważne jest tylko by filmy promocyjne były ciekawe i skutecznie przyciągały uwagę odbiorcy. Właśnie takie filmy reklamowe w Krakowie tworzy firma Grandfox.pl.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *