Jak osłodzić sen malucha?

Sen jest niezmiernie ważny w życiu dzieci. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, a noworodki potrzebują  aż około 15 godzin snu! To ponad połowa doby…  tak więc bez wątpienia można rzec, że ich środowisko życia to łóżeczko. Roczne dziecko również potrzebuje bardzo dużo snu, nawet do 11 godzin.  Skoro maluchy spędzają w sypialni tyle czasu, to należałoby zadbać o przyjazne dla nich otoczenie, prawda?

Co zrobić, aby osłodzić sen naszym maluchom?  Pierwszą rzeczą, która może się przydać jest baldachim do łóżeczka.  W pewien sposób odgrodzi ona dzieci od świata zewnętrznego.  Jeśli zakupimy baldachim do łóżeczka z odpowiedniego materiału,  to skutecznie ochroni on malucha przed hałasem, który mógłby przerwać jego sen.  Ważnym elementem jest również kołdra dla dziecka. Na pewno należy odpowiednio dobrać jej rozmiar. Materiałem najczęściej polecanym jest oczywiście bawełna, uważana za najbezpieczniejszą dla dzieci.

Dlaczego? Jest kilka powodów. Po pierwsze kołdra dla dzieci z bawełny nie uczuli dzieci. Mogą zdarzyć się takie przypadki, jednak przyczyną są tu barwniki, a nie materiał. Wynika z tego, że musimy również zwracać uwagę, jakim sposobem kołderka uzyskała taki piękny kolor… Kolejne plusy bawełny to dobre przewodnictwo cieple oraz higroskopijność. Dzięki temu maluszkowi jest ciepło, ale nie wilgotno. Decydującym aspektem jest to, że bawełniana kołdra jest po prostu naturalna i skóra dziecka może swobodnie oddychać.  Pamiętajmy także o tym, aby regularnie odświeżać zarówno baldachim do łóżeczka, jak i pościel, aby nasze pociechy nie były nękane przez roztocza

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *