Nowe rozwiązania w architekturze

deskowania stropoweBudownictwo w Polsce zawsze było kołem zamachowym rozwoju gospodarki. Wzrost inwestycji w branży budowlanej poprzez system naczyń połączonych wywoływał przyrost produkcji w innych branżach a co za tym idzie zatrudnienia oraz konsumpcji surowców. Bogacące się społeczeństwo wymagało nowych rozwiązań architektonicznych, które miały na celu zaspokoić rosnące wymagania estetyczne oraz praktyczne. Postawiło to nowe wyzwania przed architektami, którzy musieli dopasować się do nowych trendów.

Nieruchomości nie mogły już wyglądać jak bezbarwne i bezduszne sześciany, w których można było doszukać się wielu paradoksów funkcjonalnych, a muszą być dopracowane w każdym z aspektów. Wymogi klientów to jedno, ale drugi biegun to wymogi prawne związane z dyrektywami Unii Europejskiej i prawa budowlanego. Te nowe bodźce w budownictwie postawiły nowe wyzwania, któremu musi sprostać budownictwo inżynieryjne. Coraz bardziej futurystyczne rozwiązania wymagają bardziej stabilnych podłóg a co za tym idzie wymagane są stabilniejsze deskowania stropowe, za które do tej pory służyły tzw. krokwie. Więcej o deskowaniach stropowych znajdziecie na: www.titan.com.pl/deskowanie-stropowe-hv.

Nowe trendy w architekturze są możliwe dzięki rozwojowi możliwości obliczeniowych nowego oprogramowania i sprzętu. Wcześniej deska kreślarska i pobieżne obliczenia uniemożliwiały projektowanie skomplikowanych brył budynków. Rozkłady napięć i sił na ścianach nośnych były nie do przewidzenia przy użyciu kalkulatora czy innego prostego sprzętu liczącego. Nowa era w architekturze to i nowe możliwości obliczeniowe, a co za tym idzie bardziej urozmaicona myśl urbanistyczna która z każdym rokiem coraz bardziej nas otacza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *