Urokliwa Gruzja

W telewizji oglądamy wspaniałe, egzotyczne widoki, na których obok skąpanego w słońcu morza rosną sobie palmy i drzewka cytrusowe. Niektóre z tych widoków można spotkać w Europie śródziemnomorskiej, ale czy poczujemy prawdziwą egzotykę, pozostając na starym kontynencie? Wątpliwe. Człowiek składa się nie tylko ze zmysłów, musi także odebrać nową sytuację umysłem i większa istnieje na to szansa, gdy i na skórze i w głowie usłyszy: inny świat- Azja. Wczasy w Gruzji bowiem są związane z odpoczynkiem na innym kontynencie.

Zazwyczaj są dużo tańsze od wyjazdów do kurortów europejskiego południa, a oferują nie mniej atrakcji. Morze Czarne jest równie ciepłe, jak Śródziemnomorskie, a palm jest obok również bez liku. Cytrynowe i mandarynkowe drzewka rosną na każdym kroku, a widok hamaków, rozpiętych na nich, tuż pod dojrzewającymi owocami jest zwyczajny i codzienny. Arbuzy możemy jadać prosto od ogrodników, no i mamy tu także góry Kaukaz, na którego stokach uprawiana jest słynna, gruzińska herbata, na której widok niejednemu starszemu turyście, może zakręcić się w oku łza.

Jeszcze niedawno było tam niespokojnie, ale obecnie wszystko wróciło do normy i wycieczki do Gruzji mogą być organizowane bez problemu.
Zawsze warto zobaczyć coś nowego, a gdy przy tym poruszą się stare struny związane ze wspomnieniami, tym lepiej. To tam napijesz się prawdziwie parzonej kawy po gruzińsku, a której turecki odpowiednik jest jedynie niezbyt udanym zapożyczeniem. Odpoczniesz w słońcu, na urokliwej plaży albo odwiedzisz górską wioskę, przypominającą w zabudowie minione dawno dni.

Przeczytaj też: https://czajkatravel.pl/wycieczki/kaukaz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *