Wszechstronne zastosowanie światła LED

profile do ledCoraz częściej w Polskich domach odchodzi się od standardowego oświetlenia. W sypialniach coraz mniej jest dużych, wiszących lamp, a w kuchniach już nie montuje oczek halogenowych. Wszystko to wypierane jest przez oświetlenie LED. Dzieje się tak, gdyż jest ono przede wszystkim bardziej uniwersalne i można je zastosować niemal wszędzie.

Paski ledowe są elastyczne, choć delikatne. Pozwala to jednak na zamocowanie ich w różnych stylach i kombinacjach. Do montażu takiego oświetlenia zazwyczaj stosuje się specjalne profile LED. Są one jednak sztywne i w przypadku, gdybyśmy chcieli zaszaleć tworząc z oświetlenia fikuśny wzór na ścianie profil do LED nie sprawdziłby się. Profile jednak nadają taśmą LED, których wygląd nie jest najładniejszy, elegancji i kunsztownego wyglądu. Są dostępne w różnych wariantach i z różnym nachyleniem co pozwoli nam zamocować oświetlenie w rogu pomiędzy sufitem, a ścianą. Bardzo często używa się takich listw do upiększania oświetleniem mebli. Bardzo częstym widokiem są LEDy umieszczone pod kuchennymi meblami, w szufladach (aby oświetlały ich wnętrze podczas otwierania), a nawet wewnątrz luster czy szklanych stołów. Takie wszechstronne zastosowanie jest ogromnym plusem światła LED.

Dodatkowo nie pobiera ono wiele prądu i jest energooszczędne co jest kolejnym atutem takiego rozwiązania oświetleniowego. Obecnie to źródło światła jest niewątpliwie najbardziej popularnym i idącym w parze z modą rozwiązaniem aranżacji wnętrz. Przy następnym remoncie sypialni czy łazienki warto zatem zwrócić uwagę na tego typu oświetlenie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *